Opis parku
img

Nordic Walking Park „ Borkowice”

Nordic Walking Park „Borkowice”, to jeden z ośmiu parków wytyczonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Razem Na Piaskowcu. W gminie Borkowice zapraszamy na czytelnie oznakowaną trasę do uprawiania nordic walkingu - czarną pętlę o długości 12,9-kilometra.

Wejście na trasę zlokalizowano na parkingu przy kościele w Borkowicach. Szlak poprowadzono lokalną drogą o niewielkim natężeniu ruchu, oraz gruntowymi drogami i leśnymi duktami. Na trasie zamontowano tablicę zawierającą propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania, oraz punkt pomiaru tętna pozwalający zmonitorować zakres tętna w jakim pokonujemy trasę.

Siedem pozostałych Nordic Walking Park wytyczonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Razem Na Piaskowcu znajduje się na terenie gmin: Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Mirzec, Orońsko, Skarżysko Kościelne, oraz Szydłowiec. Łączna długość tras wszystkich parków wynosi 54-kilometrów.


ROWEROWE SZLAKI TURYSTYCZNE

Serdecznie witamy na Rowerowych Szlakach Turystycznych, które utworzone zostały staraniem Lokalnych Grup Działania „Razem na Piaskowcu” i ‘Wspólny Trakt”.

Atrakcyjne, czytelnie oznakowane i bezpieczne szlaki, o łącznej długości blisko 500 kilometrów, poprowadzone zostały przez 12 Gmin wchodzących w skład obu Lokalnych Grup Działania: Borkowice, Chlewiska, Iłża, Jastrząb, Kowale, Mirów, Mirzec, Orońsko, Skaryszew, Skarżysko Kościelne, Szydłowiec i Wierzbicę.

Spójny projekt tras rowerowych biegnących po asfaltowych drogach, leśnych duktach i gruntowych ścieżkach, pozwala aktywnie wypocząć  na łonie natury, zapoznać się z najważniejszymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi regionu.

Lokalna baza noclegowa i gastronomiczna umożliwia zaplanowanie kilkudniowego pobytu zarówno dla rodzin z dziećmi jak i indywidulanych turystów.

Do zobaczenia na szlaku. 

Dostępne trasy
Galeria
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania, chciałeś zaproponować nową trasę, pisz do nas lub dzwoń pod numer 600 990 181. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i sugestie.

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia,
skontaktujemy się z tobą w możliwie najkrótszym czasie.